NOWOŚĆ

GRUPA ŻŁOBKOWA

(dzieci od 1,5 roku życia)

więcej inf. pod nr. tel.

518- 239- 319

Zajęcia plastyczne w naszym przedszkolu

Urodziny 2012

Numer telefonu:

518- 239- 319
Lokalizacja :

Rzeszów  ul.Lwowska 78

Plan dnia

Przykładowy Plan Zajęć „Wesołe Nutki” 6-latki

(Weekly Plan for  6 year olds)

Opis Zajęć

Zajęcia Przedszkola Muzycznego odbywają się codziennie w godzinach dopoludniowych.

Ich głównym celem jest rozwijanie wrażliwości i zdolności muzycznych dzieci. Zajęcia dzielą się na grupowe umuzykalnienie oraz indiwidualną naukę gry na fortepianie (tylko 5-6 latki).

Umuzykalnienie

Zajęcia trwają 45 minut. Realizowane są w dwóch grupach- młodszej (3-4 lat) i starszej (5-6 lat). Grupy liczą od 8-13 dzieci.

Są to główne i najważniejsze zajęcia dla dzieci w wieku od 3-6 lat. Przez zabawę z muzyką poznają one podstawowe pojęcia muzyczne: wyrażanie ekspresji, poznają proste struktury rytmiczne. Starsze dzieci zapoznają się z elementami notacji muzycznej (nuty, klucze, wartości rytmiczne), uczą się posługiwać terminologią muzyczną. Wszystkie te umiejętności  dzieci przyswajają sobie poprzez zabawy i ćwiczenia przy muzyce, rozwijając swój słuch i wrażliwość muzyczną. Zajęcia zbiorowe są też znakomitą okazją do rozwijania śmiałości, odpowiedzialności, a przede wszystkim umiejętności współpracy w grupie.

Indywidualna nauka gry na fortepianie

Są to zajęcia indywidualne, wzorowane na kształceniu w szkole muzycznej, gdzie przedmiot główny: nauka gry na wybranym instrumencie, oparta jest na relacji mistrz-uczeń. Podobny charakter mają nasze zajęcia. Nauczyciel pracuje z uczniem idywidualnie przez 30 minut.Dzieci poznają pierwsze tajniki zawodu muzyka. Na początku są to umiejętności wydobywania dźwięku, czytania nut, rozpoznawania wartości  rytmicznych. Po kilku miesiącach dzieci uczą się realizować coraz trudniejsze elementy muzyki-dynamikę, artykulację, charakter wykonywanych utworów.

Opis Zajęć

Ich głównym celem jest rozwijanie wrażliwości i zdolności muzycznych dzieci. Zajęcia dzielą się na grupowe umuzykalnienie oraz indiwidualną nauke gry na fortepianie (tylko 5-6 latki).

Indywidualna nauka gry na fortepianie

Są to zajęcia indywidualne, wzorowane na kształceniu w szkole muzycznej, gdzie przedmiot głównyó nauka gry na wybranym instrumencie, oparta jest na relacji mistrz-uczeń. Podobny charakter mają nasze zajęcia.